Nowa galeria 26XI2024 r. - Zabawa andrzejkowa została dodana do albumu fotograficznego
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pysznych ciast, ciasteczek i deserów na zabawę andrzejkową!
Samorząd Uczniowski
Nowa galeria 26XI2024 r. - Zabawa andrzejkowa została dodana do albumu fotograficznego
Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pysznych ciast, ciasteczek i deserów na zabawę andrzejkową!
Samorząd Uczniowski
Akcja zbierania przyborów szkolnych odbyła się na przełomie października i listopada 2024r. W akcji wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele i dyrekcja naszej szkoły. Przybory szkolne zostały przekazane dyrektorowi Caritasu w Odessie Ks. Piotrowi Rosochackiemu.
W wyniku akcji zebrano: flamastry - 11 opakowań, piórniki - 2 szt., plastelina 2 opakowania, zeszyty - 34 szt., bloki - 1szt., długopisy ścieralne - 4 szt., długopisy zwykłe - 7 szt., długopisy kolorowe - 2 opakowania, glina - 1 opakowanie, farby - 4 opakowania, notesik -1 szt., klej -1 szt., temperówki - 2 szt., kredki - 12 opakowań, ołówki - 9 szt., zakreślacze - 8 szt., papier kolorowy 2 szt.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję charytatywną dla dzieci mieszkających w Ukrainie.
Justyna Pawłowska i Mariola Rudnik
20 listopada uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcą wybrali się do biblioteki szkolnej, aby dowiedzieć się "co w trawie piszczy" i zdobyć niezbędną wiedzę na temat funkcjonowania biblioteki.
Pani bibliotekarka opowiadała najmłodszym uczniom naszej szkoły o tym, co można znaleźć w bibliotece, jak poruszać się wśród szkolnych zbiorów, wypożyczać książki oraz jak postępować, gdy ma się już wypożyczoną wybraną lekturę.
Pierwszaki były bardzo poruszone i zaangażowane, nie mogły oderwać oczu od książek o ich zainteresowaniach. Uczniowie wykonali również piękne rysunki, na których narysowali swoich ulubionych bohaterów baśni, bajek i czasopism. Wypożyczyły również wybrane książki, które odpowiadały im zainteresowaniom. Młodym czytelnikom życzymy owocnych lektur i częstej gościny w bibliotece szkolnej.
Wychowawca Izabela Lesińska
,, Z Rudy dzieciaki kochają zwierzaki"
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!
Z radością ogłaszamy, że Samorząd Uczniowski, wraz z uczniem klasy Vb, Szymonem Truszewskim organizuje zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt. Celem akcji jest wsparcie bezdomnych czworonogów oraz pomoc w zapewnieniu im lepszych warunków życia. Zbiórka potrwa do 2 grudnia. Prosimy o przynoszenie darów do pojemnika umieszczonego na dolnym korytarzu. Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie!
Podopieczni schroniska będą wdzięczni za każdą pomoc. Pokażmy, że szacunek i miłość do zwierząt są ważne.
Liczymy na Wasze wsparcie!
Organizatorzy: Szymon Truszewski wraz z Samorządem Uczniowskim
Opiekunowie: p. Eliza Baran
Miejsce zbiórki na dolnym korytarzu!
Zbieramy:
20 listopada chętni uczniowie z klas 4-8 wzięli udział w szkolnym konkursie nt. "Zaprezentuj i opisz strój w języku obcym". Dzieci prezentowały swoje outfity przy akompaniamencie muzyki, nazywały elementy ubioru, a następnie losowały osobę, której strój miały także opisać. Konkurs miał akcent modowy i mamy nadzieję, że zachęcił młodzież do zabawy językiem angielskim i niemieckim.
Laureatami zostali: Maria Idźkiewicz (I miejsce), Alicja Wieczorek i Emilia Przybysz ( II miejsce), Martyna Pszonka (III miejsce), Elżbieta Skowron, Anika Kukawska, Agata Zagórska, Michalina Ciborowska, Kamil Kapusta, Jakub Oklesiński, Kacper Płochocki, Artur Podstawka (wyróżnienia). Zwycięzcom gratulujemy!
Renata Sujka, Anna Urban, Agnieszka Przyborowska
11XI2024 r. - 4. Powiatowy Cykl Turniejów w Tenisie Stołowym o Puchar Starosty Mińskiego w Dębem Wielkim.
W poniedziałek, 11 listopada 2024 r. w hali sportowej w Dębem Wielkim rozegrana została czwarta odsłona tegorocznego Powiatowego Cyklu Turniejów w Tenisie Stołowym o Puchar Starosty Mińskiego. Zawody zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Sport4 Kids, które przy realizacji tego zadania współpracuje z dębskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.
Miło nam poinformować, że w tym turnieju nasi uczniowie i uczennice zajęli czołowe miejsca:
W kategorii - Dzieci ze szkół podstawowych z kl. I-III (rocznik: 2015-2017)
1. miejsce - Marcel Wąsowski kl.IIIB
3. miejsce - Małgorzata Błaszczyk kl.IIIB
W kategorii - Chłopcy ze szkół podstawowych z kl. VII-VIII (rocznik: 2010-2011)
3. miejsce - Alan Majkowski kl. VII
W kategorii - Chłopcy ze szkół podstawowych z kl. IV- VI (rocznik: 2012-2014)
3. Ksawery Iwiński kl.IVB
Rywalizacja odbywała się w ośmiu kategoriach, w każdej z nich na zdobywców pierwszych trzech miejsc czekały pamiątkowe medale.
Zawody koordynowała sędzia główna, radna powiatu mińskiego, a niegdyś zawodniczka Katarzyna Gańko. Ponadto sędziowali: Rafał Wtulich, Tomasz Ekert a o bogatą fotorelacje zadbał Marcin Mielcarz.
Kilka minut przed godziną 14:00 już wszystko było jasne. Podczas tych zawodów zwyciężył Wąsowski Marcel, który tryumfował w najmłodszej kategorii wiekowej.
Trofea zwycięzcom wręczali: Radna powiatu Mińskiego Katarzyna Gańko oraz dyrektor GOSiR Dębe Wielkie Rafał Wtulich.
Gratulujemy wygranej!!!
20 listopada to rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i działają w imieniu swoich rówieśników tych, których prawa często są łamane (źródło: UNICEF).
Polska była inicjatorem uchwalenia tej Konwencji. Dzieci są przyszłością naszego świata. Razem dbajmy o to, żeby mogły swobodnie się rozwijać oraz by ich prawa były respektowane.
20 listopada 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Tego dnia dominował kolor niebieski. Dekoracje, balony, gazetki utrzymane były w niebieskich barwach. Ten dzień był w naszej szkole DNIEM BEZ JEDYNEK i SPRAWDZIANÓW! Na korytarzach rozwieszono plakaty dotyczące tematyki praw dziecka.
Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Tego dnia uczniowie, nauczyciele i wszyscy pracownicy placówki przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Przyłączyliśmy się tym samym do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażują się w globalne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF.
Klasa IVA pod opieką pani Agnieszki Przyborowskiej przygotowała apel o prawach dziecka. Wszyscy zebrani zaśpiewali ,,Piosenkę o prawach dziecka" zespołu Orkiestra Dni Naszych.
Samorząd Uczniowski,
Eliza Baran, Beata Biernacka, Elżbieta Glinka, Agnieszka Przyborowska, Renata Sujka
KOLOR NIEBIESKI TO SYMBOL SOLIDARNOŚCI ZE WSZYSTKIMI DZIEĆMI NA ŚWIECIE! Klasa IB wraz ze swoją wychowawczynią panią Anną Rosą pozowała do zdjęcia również w niebieskich ubraniach!
Klasa I B poznała prawa dziecka i wykonała piękne plakaty.
.
Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Bema w Rudzie bierze udział w Kampanii Dzieciństwo bez przemocy.
19 listopada 2024 r. na znak sprzeciwu wobec krzywdzenia dzieci w całej Polsce budynek szkoły rozświetlił się na czerwono. Iluminacja rozpoczęła się o godzinie 17:00.
19 listopada 2024 r. kampania DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY dobiegła końca. Była pomyślana jako coroczne wydarzenie, które ma na celu mobilizowanie całego społeczeństwa do zapobiegania krzywdzeniu dzieci.
Nasza szkoła również podjęła wiele inicjatyw edukacyjnych:
• udział w webinariach dla nauczycieli koncentrujących się na profilaktyce przemocy,
• przeprowadzenie zajęć edukacyjnych przez psychologa szkolnego p. Agnieszkę Przyborowską dotyczących relacji rówieśniczych oraz telefonu zaufania.
• przekazanie informacji rodzicom na temat webinariów poświęconych reagowaniu na przemoc oraz dotyczących profilaktyki krzywdzenia najmłodszych.
Na korytarzach szkolnych pojawiły się materiały edukacyjne dotyczące przemocy, informujące o instytucjach wspierających i telefonach zaufania. Na zajęciach z psychologiem i pedagogiem szkolnym oraz na zajęciach Treningu Umiejętności Społecznych uczniowie pod czujnym okiem p. Żanety Urbaniak i p. Agnieszki Przyborowskiej przygotowali plakaty dotyczące hasła: DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY.
Serdeczne podziękowania za pomoc w realizacji działań oraz podświetlenie szkoły na czerwono dla p. Beaty Biernackiej, p. Anny Rosy, p. Żanety Urbaniak oraz p. Arkadiusza Przybysza.
Przyborowska Agnieszka
Uczniowie poszczególnych klas brali udział w warsztatach profilaktycznych o następującej tematyce:
Klasa Va, Vb, VIa, VIb
Integracja – jak budować relacje z rówieśnikami.
Klasa VII
Temat: Poczucie własnej wartości – wierzę, że potrafię.
Klasa VIII
Temat: Stres – umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami.
Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mińsku Mazowieckim przypomina, że co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. W tym roku dzień ten przypada 21 listopada.Celem akcji jest zwrócenie uwagi na szkodliwość palenia papierosów tradycyjnych, e-papierosów i innych nowatorskich wyrobów tytoniowych, a tym samym dążenie do zmiany zachowań na te, które są korzystne dla zdrowia.Tego dnia zachęcamy wszystkich palaczy, aby przynajmniej na jeden dzień podjęli próbę zaprzestania palenia. Każdy dzień bez papierosa zwiększa szansę na wydłużenie naszego życia. Po dziesięciu latach - po zaprzestaniu palenia ryzyko śmierci byłych palaczy jest identyczne, jak ryzyko śmierci wśród osób, które nigdy nie paliły tytoniu.W związku z powyższym prosimy o włączenie się w obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia.Materiały w załączeniu.
W związku z organizacją tegorocznych obchodów Europejskiego Dnia Wiedzy o Antybiotykach i Światowego Tygodnia Wiedzy o Antybiotykach przekazujemy elektroniczną wersję materiałów informacyjnych z Narodowego Instytutu Leków na temat kampanii EAAD/WAAW 2024. Prosimy ozapoznanie się z materiałami zamieszczone są na stronie internetowej:
https://antybiotyki.edu.pl/edwa/materialy-graficzne/
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE dla Rodziców i Uczniów
PROWADZONE PRZEZ POLSKIE CENTRUM PROFILAKTYKI
PRELEKCJA DLA RODZICÓW (online)
Termin: 18.11.2024 r. (poniedziałek)
w godz. 18:00-18:45
Cyberprzemoc - bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.
WARSZTATY STACJONARNE DLA UCZNIÓW
Termin: 21.11.2024 r. (czwartek)
Klasa Va, Vb, VIa, VIb
Temat: Integracja – jak budować relacje z rówieśnikami.
Klasa VII
Temat: Poczucie własnej wartości – wierzę, że potrafię.
Klasa VIII
Temat: Stres – umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami.
Psycholog Agnieszka Przyborowska
Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz ciast. Na stoisku pojawiły się: babeczki, rogaliki, muffinki, żelki, ciastka i ,,baaaaaaaaaaaaardzo" szybko zniknęły!!! Kiermasz mógł się odbyć dzięki pomocy rodziców. Pyszne słodkości przygotowały mamy naszych uczniów.
Serdecznie dziękujemy!
Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: paniami: Renatą Sujką , Elżbietą Zgódką i Elizą Baran
Panie katechetki w październiku zaprosiły uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym pt "Święci są wśród nas - mój ulubiony święty lub błogosławiony." Mieliśmy okazję pokazać nasze uzdolnienia. Wybór najlepszych prac był bardzo trudny, ale po wielu naradach wybrano kilka prac zasługujących na wyróżnienie.
W kategorii klas I - III :
I miejsce Lena Głuchowska kl.2
II miejsce Przemek Stelęgowski kl.2
III miejsce Liliana Zawadka kl. 3a
W kategorii klas IV-VIII:
I miejsce Albert Kalinowski kl. IV B
II miejsce Kamil Kapusta kl.VB
III miejsce Natalia Taciak kl. VI B
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!! Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.
Justyna Pawłowska, Mariola, Rudnik
Poczet sztandarowy reprezentował naszą szkołę na obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Dębem Wielkim.
Uczniowie, rodzice, dyrektor szkoły pani Olga Laskowska oraz nauczyciele wzięli udział w III Marszu Niepodległości ulicami Dębego Wielkiegio, wspólnie odśpiewali hymn państwowy i złożyli kwiaty przed Pomnikiem Dębskiego Orła Pamięci.
Renata Sujka, Elżbieta Zgódka
Nasza Szkoła włączyła się w obchody 106. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Dębem Wielkim.
Msza Św. za Ojczyznę w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Dębem Wielkim.
Poczty sztandarowe w gotowości.
Nowa galeria Obchody 106. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w naszej szkole została dodana do albumu fotograficznego
11 listopada 1918 r. Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykanowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Starania o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą wszystkich Polaków - naszych pradziadków, dzięki którym mieszkamy w Polsce. Dzisiaj okazujemy wdzięczność naszym PRZODKOM. Mamy swoje PAŃSTWO - Rzeczpospolitą Polską. Oddajemy im hołd i świętujemy urodziny naszego Państwa. Kropką nad "i" jest hymn odśpiewany przez wszystkich uczniów. Ważnym elementem szkolnej akademii było przystąpienie naszej placówki do Akcji MEN - ,,Szkoła do hymnu".
W ramach akcji ,,Szkoła do hymnu" 2024 o godzinie 1111 uczniowie odśpiewali Hymn Państwowy.
8 listopada 2024 r. rozpoczęliśmy szkolne uroczystości Narodowego Święta Niepodległości Koncertem Patriotycznym, przygotowanym przez uczniów naszej szkoły. Można było wysłuchać pieśni legionowych oraz utworów patriotycznych: ,,Szara piechota", ,,Przybyli ułani", ,,My, Pierwsza Brygada", ,,Rozkwitały pąki białych róż", ,,Maki" oraz ,,Rota". Młodsi uczniowie przygotowali piosenki o Polsce i niepodległości: ,,Co to jest niepodległość?", ,,Piosenka małego patrioty", ,,Polak mały", ,,To nasza ojczyzna", ,,Płynie Wisła, płynie", ,,11 Listopada".
Odbył się także patriotyczny ,,Mam Talent", w którym dyplomy i nagrody zdobyły:
Pola Jankowiak kl. OB
Alicja Romaniuk kl. OB
Blanka Świderska kl. OB
duet: Aleksandra Król i Klara Michalska kl. OB
Zuzanna Oklesińska kl. IB
Dziękujemy Wychowawcom klas oraz oddziałów przedszkolnych, a także Samorządowi Uczniowskiemu za włączenie się w organizację uroczystości obchodów 106. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości!
Elżbieta Glinka, Magdalena Gałązka, Agnieszka Przyborowska
Dnia 6 listopada 2024 r. biblioteka szkolna gościła uczniów klasy IB. Młodzi kandydaci na czytelników mieli okazję do samodzielnego wypożyczenia literatury dziecięcej.
Biblioteka – to przyjazne miejsce, w którym uczniowie są zawsze mile widziani i w którym mogą liczyć na pomoc nauczyciela bibliotekarza.
Na początku spotkania dzieci zapoznały się zasadami korzystania z biblioteki oraz poznały rozmieszczenie książek na regałach. Pani bibliotekarka pokazała uczniom, gdzie znajdują się książki odpowiednie dla najmłodszych czytelników. Następnie dzieci dowiedziały się, jakie są rodzaje książek i dlaczego tak ważne jest systematyczne czytanie. W dalszej części spotkania wszystkim uczniom założono kartę młodego czytelnika, dzięki której już tego samego dnia mogli wypożyczyć swoje pierwsze książki. Podczas pracy w grupach dzieci rysowały swoich ulubionych bohaterów baśni i bajek. Wystawa tych prac stała się ozdobą biblioteki. Na koniec każdy pierwszoklasista otrzymał zakładkę do książki i słodki upominek.
Pierwszoklasiści zostali też zaproszeni na wizyty w czasie przerw, kiedy to mogą oddać się pasjom czytelniczym.
Życzę pierwszoklasistom wspaniałych spotkań z książką i biblioteką.
Wychowawczyni Anna Rosa
Nowa galeria 4 XI 2024 r. - Pasowanie na przedszkolaka została dodana do albumu fotograficznego
4 listopada 2024 roku w Oddziale Przedszkolnym „Bajkowa Kraina” odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka.
Aktu pasowania dokonała pani dyrektor Olga Laskowska. Wszystkie dzieci odważnie wystąpiły do przodu i przyjęły pasowanie ogromnym ołówkiem, który wzbudził zaciekawienie. Przedszkolakom wręczono pamiątkowe dyplomy podczas tego ważnego wydarzenia. Na koniec uroczystości każdy otrzymał małe, słodkie co nieco,
M. Gałązka, D. Sodzawica
Nowa galeria Galeria 60 -lecia Szkoły im. gen. J. Bema w Rudzie została dodana do albumu fotograficznego
.
Powered by aSc EduPage